Naúvod

Srdečně Vás vítám na mých stránkách...

Jmenuji se Zdeněk Barták a můžeme se spolu setkat v masážním studiu Relax Body v centru Brna a Prahy.

Když jsem před deseti lety "objevil" masáže, netušil jsem ještě, jak to ovlivní celý můj další život. Tehdy jsem zjistil, že masáž může být spolehlivým řešením od bolestí hlavy a rozhodl jsem se o masážích dozvědět víc.

Po absolvování masérské školy Dexter Academy v Praze, zakončené písemnou, praktickou a ústní zkouškou, prověřující znalosti z anatomie, hygieny a masérských technik, jsem si své znalosti dále prohluboval na odborných kurzech a seminářích .

V roce 2011 jsem pak odjel do vyhlášené masérské školy TMCschool.com v Chiang Mai v Thajsku, abych se masáže učil znovu a tentokrát úplně jinak, podle tradičních východních postupů. Dnes se ve své práci snažím skloubit to nejlepší z obou přístupů - západního i východního, protože pokud se cítí dobře vaše tělo, cítí se dobře i vaše mysl.

V průběhu let se tak můj koníček stal mým povoláním, která mě těší, naplňuje a přitom je i nadále mým koníčkem.

Smyslem mé práce je ulevit lidem od různých typů bolesti, stresu a každodenního shonu. Cílem masáže je nejenom kompletní relaxace Vašeho těla i mysli, ale především zdravotní prospěch: Masáž napomáhá toku lymfy v těle a vyplavování toxických látek z těla, napomáhá odbourávání podkožního tuku, zlepšuje stav pleti. Masáž zároveň snižuje hladinu stresových hormonů v krvi a tím napomáhá správnému krevnímu tlaku. Pravidelná masáž příznivě ovlivňuje klouby a šlachy a proto je vyhledávána nejenom sportovci.